#2: Instrukcija – kā dzīvot dzīvi, lai tā būtu baudāma

Biju notikumā, kurā bija jāraksta instrukcija.

Man uzrakstījās vienā elpas vilcienā un tā arī es gribu dalīties – uzreiz, jo daudzi no jums, draugi un tuvie, esat bijuši kādā no instrukcijas punktiem manā dzīvē klāt. Es gribu šo atcerēties!

Rakstīta kā instrukcija kādam, beigās jau, protams, SEV. Varbūt noder! Pirms sākat lasīt – paldies, ka esat manā dzīvē!

Ievadam

Vispirms uzreiz jāpasaka: būs jāizdzīvo dažādi dzīves periodi un posmi, būs jāpiedzīvo ļoti daudz gan labu, gan ne tik labu un pat ļoti grūtu brīžu… Labā ziņa ir - ja Tev izdosies no nodzīvotajām stundām un dienām iemācīties kaut ko, saprast, piedot un galu galā pieņemt – TAD ar katru gadu DZĪVE KĻŪS BAUDĀMĀKA.

Iztirzājumā

piedāvāju detalizētākus norādījumus, kā jau instrukcijai pienākas:

  • Atceries, ka dzīve ir ceļojums un piedzīvojums (no vārda Piedzīvot) un ceļojumos un piedzīvojumos līdz galam visu precīzi nevar izplānot, īpaši, ja vēl neceļo viens... Tādēļ – Ļaujies!
  • Atrodi dabā, filmās, mūzikā, bildēs- vietas, kas sniedz enerģiju- nu apmēram tā “iebrien jūrā, sajūti sevi un sajūti Jūru, ieej Mežā un sajūti Mežu un sevi Mežā, uzliec Mūziku un smaidi, paraudi, skumsti, atceries- sajūti sevi…"
  • Kad redzi varavīksni – apstājies, kad redzi zirnekļa tīklā rasu- apstājies, kad mežmalā redzi dzērves – apstājies, kad pļavā pie upes migla ceļas un zvaigznes iemirdzas… apstājies, skaties un atceries. Galvenais- pārstāj skriet- apstājies un skaties!

  • Katram pašam sava dzīve – arī Taviem bērniem, Tavam vīrietim, Taviem vecākiem un TEV arī. Mēs varam katrs pats sev dot atļauju un atbildību un.. viņi katrs arī ir atbildīgi par sevi. Mēs varam būt kopā un blakus.

  • Baudi. Izgaršo. Izdejo. Iztrako. Izmīlējies. Iemīlies. Šķiries. Atvadies. Satiecies. Paturi un atlaid. Pieņem ar pateicību – TĀS IR dāvanas!

Nobeigumam

Noskaties filmu "Balle" (Le Bal, 1983) iedzer aukstu baltvīnu, var vēl paklausīties Čipsi un Dullo – Kad Meitene Skumst vai ko citu un... uzlakot sarkanus nagus… LAI SKAISTI!