zvans draugam:

sarunas par dzīvi izglītībā

ik nedēļu vai pārnedēļas
ar Ingu Pāvulu un Edgaru Plētienu

#4 kur ir mani resursi?

Ceturtajā sarunā par to, kā gadu nenoslēgt ar izsīkumu, kur rast resursus turpināt, un mazliet arī par to, kāpēc darbs izglītībā tos tik meistarīgi patērē. Vai atpazīstat? Paldies par jūsu komentāriem un ziņām šīs tēmas izvēlē!

Kā Tu atgūsti savus resursus? Iesaisties sarunā – raksti komentārā Facebook, YouTube vai arī zemāk šajā lapā!

#3 maija uzvilciens

Trešā saruna par uzvilktību sistēmā, par "maija trakumu" – vai esat to pamanījuši, vai tas jūs jau skāris? :) Kas to reāli veido un ko ar to varam darīt, lai visiem mācību gada beigas ir patīkamākas un jēdzīgākas.

Iesaisties sarunā – raksti komentārā Facebook, YouTube vai arī zemāk šajā lapā!

#2 kāda jēga eksāmenam?

Otrajā sarunā – par to, kāda ir jēga eksāmenam. Kopīgi domājam, kas ir svarīgi un kā to saprast, ko darīt ar stresu un bailēm šajā laikā. Sarunas noslēgumā atbildam uz pirmā zvana komentāriem un jautājumiem.

Vai atpazīsti sarunā sevi un savu pieredzi? Iesaisties sarunā – raksti komentārā Facebook, YouTube vai arī zemāk šajā lapā!

#1 nogurums sistēmā

Šajā sarunā par nogurumu (izglītības) sistēmā, par nogurumu esot izglītībā. Kopīgi domājam, kāpēc tā ir un ko varam ar to darīt (un, nē, atbilde nebūs vēl vieni kursi vai kāds iedvesmojošs 'podkāsts'). 

Vai atpazīsti sarunā sevi un savu pieredzi? Iesaisties sarunā – raksti komentārā Facebook, YouTube vai arī zemāk šajā lapā!

Par "Zvanu draugam", "Piedzīvo sevi" trešo sarunu sezonu!

Sarunas par dzīvi izglītībā. Pēdējos gadus ik pa laikam mēs ar Edgaru Plētienu sazvanāmies, lai parunātos par to, kā iet izglītībā, par skolu, par mācīšanu un mācīšanos, par skolēniem un skolotājiem, par izglītības sistēmu utt. Tās parasti ir sarunas “kamēr aizbraukšu līdz mājām” – es uz Kuldīgu, Edgars uz Raunu.

Sarunāties, lai sadzirdētu citādu skatījumu un rastu kādu jaunu ideju un risinājumu, lai “norunātu nost”, dažkārt arī, lai “paceptos”, bet vienmēr redzot un runājot par reālo situāciju, par to, kā ir!

Un kādā tādā sarunā izlēmām, ka varbūt šīs mūsu profesionālās sarunas noder vēl kādam izglītības laukā.

Mūsu sarunas būs par aktuālo – gan grūtībām, gan pozitīvo, jo ne vienmēr mums katram vienam ir kāds risinājums un ideja, ko konkrētā brīdī darīt. Nesolām pareizās atbildes un risinājumus, nekultivēsim “viss slikti” vai “viss lieliski”, nemēģināsim vispārināt, sarunāsimies, balstoties savā konkrētajā pieredzē.

Aicināsim domāt līdz, jautāt, dalīties pieredzē, ierosināt tēmas un uzsākt sarunas, kurās varat sadzirdēt sevi un atrast domubiedrus sarunu uzsākšanai savā lokā.

Sarunās ir spēks – dalīties savās pārdomās, būt sadzirdētam un uzklausītam, saņemt atbalstu, nepalikt bezspēcībā, pat ja uzreiz nav atbildes un risinājuma.

Zvans draugam. Sarunas par dzīvi izglītībā – jau no šodienas, ceturdienas, pievakares, ceļā no darba uz mājām.

Sarunas būs skatāmas un klausāmas Piedzīvo sevi Facebook lapā, YouTube kanālā un šajā lapā.
Gaidīsim jūsu komentārus un atziņas, ierosmes nākamajām tēmām, zem video vai formā zemāk.

Nākamā saruna pēc nedēļas vai divām – skatīsimies!

PIERAKSTIES UN SAŅEM E-PASTĀ

– Inga